תוספת מרפסות תלויות בתמונות - תהליך מצולם

שלב אחר שלב, תוספת מרפסות תלויות מפלדה לחזית בניין, 1 מתוך 8, במגדלי דוד - רח' אורי 8-10, ת"א 2016.

גידור שטח העבודה  - בטיחות הדיירים והעובדים לפני הכל!

גידור ושילוט סביבת העבודה, פיקוח ע"י מנהל עבודה מורשה ופיקוח ע"י יועץ בטיחות חיצוני.

קיילין את שניטמן - בטיחות באתר בנייה

+ התקנת תורן לפיגומים  -עליו מונעות הבמות המורמות.

כל העבודה מתבצעת מחוץ לבניין ללא כניסת העובדים ללובי ולא שימוש במעליות.

תוספת מרפסות פלדה - תהליך מצולם

חיבור תושבת פלדה לשלד הבניין  - 

תושבת הפלדה מתחברת אל השלד הקונסטרקטיבי של הבניין. את החיבור לבניין מבצעים ע"י עוגן מכני (ש"ננעץ" בשלד הבטון של הבניין) בשילוב עם עוגן כימי (דבקים כימיים מיוחדים המיועדים ומיוצרים באופן ספציפי לבנייה מסוג זה). 

תוספת מרפסות תלויות - תושבת פלדה

תושבת הפלדה 

בשלב זה ישנה חשיבות רבה מאד לאמינות, דיוק ולמקצועיות בביצוע - חברתנו מבצעת בקרת איכות בשטח לאופן חיבור התושבת לשלד בכדי להבטיח שהחיבור שבוצע אכן חזק ותקני לפי הדרישות של מכון התקנים הישראלי.

מכון התקנים מבצע בדיקת חוזק במהלך הבניה ומנפיק לנו תעודת תקינות.

+ הרכבת השלדה  -

את השלדה מייצרים מראש במפעל ומעבירים בשלמות להתקנה על גבי הבניין לאחר שכל חלקי המתכת עברו תהליך גילוון (תהליך מונע חלודה). את ההרכבה בשטח עושים ב"חיבורים יבשים" בלבד - כלומר ללא חיתוך וללא ריתוך (בכדי שלא לפגוע בחוזק הפלדה או ביכולת עמידה של הגילוון נגד חלודה). 

תוספת מרפסות, מרפסות תלויות, תהליך מצולם של תוספת מרפסות, הרחבת מרפסות, השלמת מרפסות, בטיחות

כאשר תנאי השטח לא מאפשרים גישת משאית ומנופים עד לחזית הבניין - מייצרים חלקים רבים ככל הניתן במפעל ובשטח מבצעים מינימום עבודות הרכבה באמצעות ברגים.

בכל מקרה - חלקי הפלדה עוברים תהליכי ביקורת איכות קפדניים במפעל (למשל ע"י צילום רנטגן לבדיקת טיב הריתוכים) בטרם הגעתם לשטח. 

תמיכה על ידי מוט אנכי, מוט אלכסוני או קונזולה שלמה  -

ישנן מספר דרכים להחזיק ולייצב מרפסת שמש בגובה: מלבד לעיגון אל שלד הבניין עצמו - משתמשים במוטות ועמודים אנכיים או אלכסוניים או ללא כל עמודים כלל (מרפסת תלויה). בכל מקרה, מתכנן המרפסת מחוייב להציג חישובים הנדסיים לחוזק המרפסת ואין הבדל בעוצמה ובעמידות של כל אחת מן האסטרטגיוות הנ"ל להתמודד עם העומסים הצפויים. 

תליית מרפסות פלדה, בטיחות מרפסות, מוט תלייה אלכסוני, מרפסות קונזוליות, יציבות, קיילין את שניטמן, הרחבת מרפסות.

בפרוייקט המתועד, המתכננים בחרו להשתמש במוטות תלייה אלכסוניים שמספקים בטיחות גבוהה מבלי לפגוע בנוף. מוט זה מיוצר מנירוסטה ומיובא מאנגליה. מוצר איכותי ויוקרתי ביותר (בדומה למוטות במבנים נתב"ג 2000 ואחרים).

הרכבת מעקות זכוכיות  -

התקנת מעקה לפי התקן. לרוב הבחירה ע"י האדריכלים מסתכמת במעקה זכוכית רבודה בגובה 1.10-1.30 מ' (המעקה מורכב מ-2 שכבות זכוכית בעובי תקני ובינהן חומר דבק פולימרי להבטחת קשיחות, צלילות ושקיפות). כמו כן לרוב המתכננים והמעצבים בוחרים בהתקנת מאחז יד על דופן המעקה. במידה ובוחרים במעקה זכוכית ללא מאחז יד, יש צורך בזכוכית עבה במיוחד ובחיבור מאסיבי ביותר אל שלד המרפסת באופן שמייקר את עלויות המרפסת בצורה ניכרת.

התקנת מעקה זכוכית רבודה. מעקה זכוכית מרפסת. מרפסות תלויות. מרפסות פלדה. מרפסותץ שמש

איטום, ניקוז ומרזבים  -

לאחר הרכבת משטח המרפסת וביצוע החיבור לבניין עצמו - יש להכין את המרפסת לעמוד בכל מזג אוויר. בכדי לעשות זאת מבצעים איטומים לרוחב כל המרפסת ומייצרים מערכת שתהיה מסוגלת לנקז מי גשם מהמרפסת אל עבר הקרקע באופן מסודר. 

איטום תוספת מרפסת, איטום מרפסת, ניקוז מרפסת, צמ"ג, ברכה והצלחה

הנקודות המהותיות ביותר לעבודת האיטום היא סביב החיבור עצמו בין הבנייה החדשה לבין הדירה הקיימת. בתמונה ניתן לראות חומר איטום (איזולציה) שמצפה את קונסטרקציית הפלדה. פרט זה נעשה ב-2 שלבים:

1. לפני החלפת הויטרינה. 2. לאחר פירוק הויטרינה, שכבה נוספת שמבטיחה את האיטום בנק' החיבור לקיים (בתמונה הנ"ל אנו צופים בחלון הישן בטרם הוחלף בויטרינה חדשה). 

ריצוף  -

על גבי המרפסת ניתן להתקין מגוון רחב של ריצופים. נפוצה ביותר הבחירה ב"סיפון" (דק) עץ או בריצוף גרניט פורצלן

הכנת תשתית לריצוף על גבי מרפסת שמש תלויה. מרפסות פלדה, דק עץ, גרניט פורצלן, ריצוף מרפסת, ריצוף חוץ, קיילין, קיילין את שניטמן, בטיחות.

חיפוי אלומיניום או חומר אחר לפי בחירת המתכננים- 

בתמונה ניתן לראות התקנת חיפוי אלומיניום ש"מכסה" את כל הקונסטרוקציה ומעניק לה חזות אחידה ואיכותית. חומר האלומניום נהנה משנים רבות של עמידות, אינו דורש תחזוקה וצבוע מראש בגוונים לפי בחירת הלקוח.

התקנת חיפוי אלומיניום על מרפסת תלויה. קסטות אלומיניום, מרפות פלדה, מרפסות תלייה. קיילין את שניטמן פיגום נע. מרפסות קונזוליות.

 בתמונה ניתן לראות התקנת קסטות אלומיניום כחיפוי, על גבי קונסטרוקצית המרפסת בעזרת הבמה המורמת (הפיגום).

חיבור תקרה לפי תכנון אדריכלי- 

במקרה זה ניתן לראות תקרה המורכבת מלוחות צמנטים המיועדים לשימוש חוץ. אופציה נוספת לדוגמא היא שימוש בקסטות פח מתכת (למשל אלומיניום) או כל חומר שיימצא לנכון בעיניי המתכננים ויקבל את אישור הרשות המקומית.

התקנת תקרה למרפסת, מרפסת שמש, מרפסת תלויה, מרפסת פלדה, בטיחות, יציבות, קיילין את שניטמן

לרוב, בתקרה מתקינים גופי תאורה לפי תוכנית העיצוב. כאשר מעוניינים להתקין מאוורר תקרה במרפסת יש להכין לכך מראש בתוך משטח המרפסת הכנות קונסטורקציה ותשתית חשמל. 

"פריצת" הדירה וחיבור למרפסת - החלפת ויטרינה- 

בחלק מן הבניינים יש צורך להרחיב את החלונות הקיימים לויטרינה שתאפשר גישה למרפסת (ע"י ניסור בטונים) או להחליף את הויטרינה הקיימת לויטרינת אלומיניום חדשה. בכל מקרה של ניסור בטון יש לוודא שהרכיב המנוסר אינו קונסטרקטיבי (כלומר שאינו שייך לשלד התמיכה בבניין), דבר שחייב אישור מהנדס מורשה.

במקרים כאלו אנחנו מגיעים לדירה עם מספר צוותים של בעלי מקצוע (צוות הכנה להגנה על הריצוף והריהוט בדירה, חשמלאים, מתקיני ויטרינה, עובדי גמר ונקיון ועוד) על מנת לבצע את כל תהליך ההחלפה בדירה ביום אחד (בכדי שהדיירים לא יישארו עם פתחים אל החוץ).

זהו השלב המורכב והרגיש ביותר בתהליך, במיוחד כאשר מתכוונים לבצע אותו בפעימה אחת. לשם כך אנו משתמשים לרוב במחיצות זמניות בתוך הדירה שמבטיחות איטום הדירה בתהליך במינימום הפרעה לדיירים בזמן ה"פריצה".

התקנת תאורה ושקע חשמלי במרפסת- 

לפי המפרט האדריכלי הספציפי של כל פרוייקט.

תאורת מרפסת, תאורת חוץ, מרפסת פלדה, מרפסות תלויות, תוספת מרפסות.

גמר, פוליש, צחצוח וניקוי- 

במהלך כל ץהליך הבנייה ובמחיוד לאחר ביצוע כל העבודות ולאחר שכל הפעולות הסתיימו - מבצעים "מקצה" ניקיונות, ציחצוחים והברקות ככל הניתן על מנת למסור לדיירים מרפסת מושלמת ולהתקדם אל הפרוייקט הבא.

קיילין, תוספת מרפסות תלויות, הוספת מרפסת
מרפסות פלדה, דק במבוק, מומחים, תוספת מרפסות
מרפסת פלדה, מרפסות תלויות, איפאה, נירוסטה, קיילין את שניטמן
מרפסות שמש, קבלן מרפסות, מרפסות תלויות
מרפסות פלדה תלויות מחיר, מחיר מרפסות, מרפסות פלדה
,מרפסות תלויות, בטיחות, מרפסת שמש
בניית מרפסות, תוספת מרפסת, תוספת מרפסות
איכות חיים, קלאס, מרפסת תלויה, מרפסת ברזל